fedon-un-dönüşü-blog

Fedon’un Dönüşü

Sürekli Fedon kafasında yaşamak ister miydiniz ? Valla ben isterdim. Hem bir Fedon kolay yetişmiyor ! Tek bir şarkıyla -herkes bu şarkıyı bilir burada adını zikretmeyeceğim- yıllarca Türk pop piyasasında fenomen olmuş birinden bahsediyoruz. Kah barlarda program yapıp tabak kırdı, kah beyazları çekti filikasıyla gezdi, kah solaryumları zengin etti ve altın kolyesini sarkıttı ama hep sevildi !

Sonra ortalardan kayboldu ve İlhan İrem için sorulan soru bu defa Fedon’a geldi “Ya bir Fedon vardı ne oldu ona ?” Evet Fedon da adeta o güzel adamlar gibi, o güzel atlara ya da bir kayığa binip gitmişti işte. Belki de dönmeyecekti ? Aradan kaç sene geçti saymadım, artık umudum neredeyse kesilmişti, yine de iyimserdim ama kimselere söyleyemiyordum. Nasıl ve nereden geleceğini bilmediğim ama geleceğinden emin olduğum ‘güneşli güzel günler’ gibi bekliyordum, bekliyordum, bekliyordum..

Nerelerdeydin acaba ? Yine üstünde beyazlar, pamuk saç sakal, sıyrılmış paçalarla sahillerde mi geziyordun ? Ya da bir hit şarkı peşinde denizlere açılmış sonra alabora mı olmuştun ? Yoksa canın bir şeylere sıkılmıştı da insanlardan mı kaçıyordun ? Kafamda çılgın sorular cirit atmaktaydı. Hatta şunu bile düşündüm, ‘abi senin soyadın ne diye bir gün sormadık, ona mı alındın çektin gittin ?’ İşte böyle günler geceleri, gecelerse uykularımı kovalayıp duruyordu.

Tam da yokluğuna alışmışken, bir gün hiç beklemediğim bir şey oldu. Televizyon açıktı ve oradan ‘kulata kuleta ..’ gibi sesler geliyordu. Bu ses..bu ses ! Evet yanılmamıştım Fedon, yaklaşık 15 sene sonra aynı şekilde beyazları çekmiş karşımdaydı. Bu defa tabak kırmıyor ya da yalınayak sahilde yürümüyordu ama bir kekle konuşuyor, şakalaşıyordu.

Halen neşeli ve nüktedandı, yıllar seni hiç değiştirmemişti Fedon abi ! Varsın kekle konuşsundu, olsundu ya , dönmüştü işte ! Artık tüm Türkiye daha mutlu, daha gülümserdi ! Her yerde bir bahar havası hakim olmuş, biz güzel günler görmüş, Fedonsa motorları maviliklere sürmüştü işte.

Demek ki biraz umut ve çabayla güzel bir şeyler de olabiliyordu buralarda. Kim bilir belki de sonunda iyimserliğim işe yaramış, onca enerji evrene gitmiş, Fedonumuzu alıp getirmişti bize ?

Ne de olsa zafer, umudunu sonuna kadar koruyanlarındır ! Umudumuz hiç bitmesin…

Site Footer

Sliding Sidebar